top of page

Mt. Everest 

trekking do EBC & Gokyo

Everest Base Camp & Gokyo

15 marca - 1 kwietnia  2025

Trekking do bazy pod Mt. Everestem i jeziora Gokyo w Nepalu przez przełęcz Cho La

Ciekawi Cię jak wygląda najwyższy szczyt świata? Chcesz zasmakować w wędrówce wysokogórskiej ze wspaniałymi jeziorami, ogromnymi lodowcami i koroną ośmiotysięczników? Interesuje Cię kultura buddyzmu? Kochasz przyrodę i szukasz kontaktu z ludźmi? Chcesz poznać prawdziwych Szerpów?


Przygotowałam wyjazd, dzięki któremu poznasz prawdziwy Nepal. Zajrzysz do nepalskiej kuchni i skosztujesz lokalnych potraw. Zobaczysz jak gra się w siatkówkę na 4000m! Może spróbujesz? A na pewno tak jak ja, zakochasz się w Himalajach!


Góry mają cudowną moc. Malutka, malutki u stóp monumentalnych Himalajów, nabierasz dystansu do pozostawionego w tyle zwykłego życia. W rytmie codziennego marszu stajesz się częścią natury. Im wyżej, tym większe zmęczenie, ale przede wszystkim ogromny spokój i relaks. Tam w Himalajach masz ten cenny czas... dla siebie.

 

Wędrówka w Himalajach Cię odmieni.

_DSC5337
_DSC5916
_DSC6680
_DSC6413-wm
_DSC6862-3
_DSC6836
HIMALAJE-sz-0059
_DSC2859
_DSC2769
Lukla
_DSC5911
_DSC6696-2-wm
_DSC5794
_DSC6306
_DSC6875-2
_DSC8355-2
_DSC6305

Zapraszam na trekking do Bazy pod Mt. Everestem i do pięknego jeziora Gokyo !

Region Everestu z wielu powodów jest najbardziej popularną destynacją w Nepalu. Program, który proponuję to znacznie więcej niż klasyczny trekking do bazy pod Everestem (Everest Base Camp - EBC), którym idzie większość grup. Trasa wiedzie przez klejnot Himalajów: dolinę jezior Gokyo u stóp ośmiotysięcznika Cho-Oyu. Jest to bez wątpienia najpiękniejsze miejsce w regionie Everestu. Dolina sześciu malowniczych jezior przy najdłuższym w Nepalu lodowcu Ngozumpa oferuje fascynującą i pełną wrażeń wędrówkę. Z łatwo dostępnego szczytu Gokyo Ri (5360m) rozpościera się fenomenalna panorama na ośmiotysięczniki: Mt. Everest, Lhotse, Cho-Oyu i odległy Makalu. Pod nami, olbrzymie cielsko lodowca i lazurowe jezioro Gokyo, a nad jego brzegiem, nasz miniaturowy stąd hotelik. Sam Janusz Kurczab w przewodniku "Himalaje Nepalu" twierdzi, że panorama z Gokyo Peak "...przewyższa nawet sławny widok z Kala Pattar pod Everestem”. Z Gokyo zejdziemy do pięknego monasteru Pangboche, skąd powędrujemy aż do samej bazy pod Everestem i wejdziemy na Kala Pattar na 5550m, słynny wierzchołek widokowy z panoramą Doliny Khumbu i Everestu. Przejdziemy moreną najsławniejszego lodowca Khumbu i w kilka dni powrócimy do Lukli na lot do Katmandu.

Widowiskowy lot z Katmandu do Lukli i z powrotem to dodatkowy atut tej wyprawy. Zobaczysz zielone pola tarasowe na wzgórzach okalających miasto, przepastne i niewyobrażalnie głębokie doliny pogórza, a ponad nimi strzeliste ośnieżone szczyty. To prawdziwa symfonia górskich pejzaży.

STYL WYPRAWY


• trasa jest zaprojektowana i sprawdzona pod kątem aklimatyzacji
• mam lokalne telefony, które działają w górach! 
• indywidualne tempo w marszu (nie ma presji, że się będzie opóźniać grupę)
• mała grupa (maks. 12 osób) Polaków z całego świata: Polska, Australia, Niemcy, USA, Kanada... Mała grupa pozwala na intymny kontakt z kulturą oraz na elastyczność
• doświadczony zespół: 
- ponad 20 trekkingów w Himalajach, kilkanaście razy w Nepalu 
- Szerpowie (porterzy) to moi przyjaciele, z którymi wędruję od lat, dobrze znają region i cały czas służą pomocą 
• oprócz aspektu fizycznego, dbam o kontakt z kulturą i z miejscowymi ludźmi

W PROGRAMIE SUMARYCZNIE

 

• Więcej niż klasyczny trekking do EBC. Dobrze znam region Everestu i wybierając przystępną dla każdego trasę pokażę Ci to, co najlepszego ma on do zaoferowania: widok na ośmiotysięczniki: Mt Everest, Lhotse, Cho Oyu, Makalu; spacer nad wysokogórskimi jeziorami m.in. malowniczym Gokyo Lake, zawędrujemy na słynny lodowiec Khumbu. Zdobędziemy szczyty Gokyo Ri (5357m) i Kala Pattar (5550m).


• Wspaniałe możliwości fotograficzne. Szczyt Mt. Everestu płonący w świetle zachodzącego bądź wschodzącego słońca, lazurowe wody górskich jezior odbijające popołudniowe promienie słoneczne, szerpańskie wioski okadzone rytualnym buddyjskim dymem, gigantyczne szczeliny lodowcowe i błękitne zamarznięte stawy... to będą epickie fotografie! A zdjęcia tych serdecznych i uśmiechniętych ludzi dodadzą ciepłego aspektu do Twojej fotograficznej relacji z podróży.


• Historyczne i wspólczesne Katmandu. 1 ½ dnia. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem i transportem: Swayambunath (świątynia małp, 2000-ce letnia stupa), Bodnath (symbol Katmandu z oczami Buddy, centrum tybetańskie), Pashupatinath (najsławniejsza hinduska świątynia), Durbar (serce Katmandu, teraz częsciowo zniszczone), Thamel (super zakupy sprzętu!). Pożegnalny obiad z całym zespołem, celebracja kulturowa. Hotel wyższgo standardu 4* z wi-fi. 


• Widokowy lot.  Przelot do Lukli i z powrotem oszczędza wiele dni marszu. Jak rownież oszczędza ok. 200 $ na specjalny „Himalayan Flight”. Lecąc z Katmandu do Lukli zobaczysz zielone pola tarasowe na wzgórzach okalających miasto, przepastne i niewyobrażalnie głębokie doliny, a ponad nimi strzeliste ośnieżone szczyty. To prawdziwa symfonia górskich pejzaży. 


• Kraina Szerpów. Namche Bazaar to stolica tych sympatycznych i przedsiębiorczych ludzi, którzy zostawią Ci co najmniej tyle wspomień co same góry! Mamy tu naszych przyjaciół i postaramy się, żeby opowiedzieli swoje historie.


• Tybetańska kultura. Malownicze szerpańskie wioski, lokalne świątynie i monastery z chórami mnichow (Tengboche, Pangboche). Konie i jaki na górskich halach, tarasy ryżowe, lasy gigantycznych rododendronów i drzewa w kwieciu. To wiosna w Himalajach! 


• Himalajskie panoramy. Nasza trasa wiedzie przez nadzwyczajnie zróżnicowane tereny. Od głębokich dolin z ryczącymi górskimi rzekami i sławnymi mostami wiszącymi, po wysokogórskie pejzaże z lodowcami i sławnymi szczytami, które znamy z nazw: Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam, Pumori, Cho Oyu i gigantyczny lodowiec Khumbu oraz ten najdłuższy Ngozumpa.  Najwyższym naszym szczytem będzie widowiskowy Kala Patar na 5550m. Wejście opcjonalne.

 

Koszt udziału to 1960 USD

Cena jest aktualna przy zapisie do końca czerwca 2024 r.

 

 

Cena wlicza: 

- transport: DWA przeloty: KTM-Lukla i powrót

- wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha

- pozwolenie na trekking
- opiekę polskiego przewodnika
- wszystkie noclegi w dobrym hotelu w Katmandu 
- ekipę doświadczonych Szerpów (porterów)
- transfery lotniskowe
- realizację programu
- informację kulturową i historyczną
- obiad pożegnalny

- Dla chętnych warsztaty fotograficzne

 

Cena nie wlicza:

- lotu do Katmandu i z powrotem

- posiłków poza wymienionymi (ok. 500 $)
- kosztów wizowych ( 50 $)

- nadbagażu podczas przelotu do Lukli i z powrotem, ok. 2$/kg powyżej 10 kg
- zwyczajowych napiwków i wydatków osobistych
- ubezpieczenia
- biletów wstępu (ok. 30 $)
- wyjątkowych wydatków spowodowanych “działaniami Sił Wyższych”, na przykład obsunięcia ziemi, strajki, opóźnienie lotów.

 

Organizatorem wyjazdu jest FlyEast Nepal, zarejestrowana w Nepalu pod adresem Kamanapa-29, Katmandu, numer rejestracyjny 118066/070/071.

Jeśli chcesz otrzymać program "dzień po dniu" napisz do mnie


Udało się! Wiadomość została wysłana.

bottom of page