top of page

Mt. Everest 

trekking do EBC & Gokyo

Everest Base Camp & Gokyo

wiosna 2025

Trekking do bazy pod Mt. Everestem i jeziora Gokyo w Nepalu przez przełęcz Cho La

Ciekawi Cię jak wygląda najwyższy szczyt świata? Chcesz zasmakować w wędrówce wysokogórskiej ze wspaniałymi jeziorami, ogromnymi lodowcami i koroną ośmiotysięczników? Interesuje Cię kultura buddyzmu? Kochasz przyrodę i szukasz kontaktu z ludźmi? Chcesz poznać prawdziwych Szerpów?


Przygotowałam wyjazd, dzięki któremu poznasz prawdziwy Nepal. Zajrzysz do nepalskiej kuchni i skosztujesz lokalnych potraw. Zobaczysz jak gra się w siatkówkę na 4000m! Może spróbujesz? A na pewno tak jak ja, zakochasz się w Himalajach!


Góry mają cudowną moc. Malutka, malutki u stóp monumentalnych Himalajów, nabierasz dystansu do pozostawionego w tyle zwykłego życia. W rytmie codziennego marszu stajesz się częścią natury. Im wyżej, tym większe zmęczenie, ale przede wszystkim ogromny spokój i relaks. Tam w Himalajach masz ten cenny czas... dla siebie.

 

Wędrówka w Himalajach Cię odmieni.

_DSC5337
_DSC5916
_DSC6680
_DSC6413-wm
_DSC6862-3
_DSC6836
HIMALAJE-sz-0059
_DSC2859
_DSC2769
Lukla
_DSC5911
_DSC6696-2-wm
_DSC5794
_DSC6306
_DSC6875-2
_DSC8355-2
_DSC6305

Zapraszam na trekking do Bazy pod Mt. Everestem i do pięknego jeziora Gokyo !

Region Everestu z wielu powodów jest najbardziej popularną destynacją w Nepalu. Program, który proponuję to znacznie więcej niż klasyczny trekking do bazy pod Everestem (Everest Base Camp - EBC), którym idzie większość grup. Trasa wiedzie przez klejnot Himalajów: dolinę jezior Gokyo u stóp ośmiotysięcznika Cho-Oyu. Jest to bez wątpienia najpiękniejsze miejsce w regionie Everestu. Dolina sześciu malowniczych jezior przy najdłuższym w Nepalu lodowcu Ngozumpa oferuje fascynującą i pełną wrażeń wędrówkę. Z łatwo dostępnego szczytu Gokyo Ri (5360m) rozpościera się fenomenalna panorama na ośmiotysięczniki: Mt. Everest, Lhotse, Cho-Oyu i odległy Makalu. Pod nami, olbrzymie cielsko lodowca i lazurowe jezioro Gokyo, a nad jego brzegiem, nasz miniaturowy stąd hotelik. Sam Janusz Kurczab w przewodniku "Himalaje Nepalu" twierdzi, że panorama z Gokyo Peak "...przewyższa nawet sławny widok z Kala Pattar pod Everestem”. Z Gokyo zejdziemy do pięknego monasteru Pangboche, skąd powędrujemy aż do samej bazy pod Everestem i wejdziemy na Kala Pattar na 5550m, słynny wierzchołek widokowy z panoramą Doliny Khumbu i Everestu. Przejdziemy moreną najsławniejszego lodowca Khumbu i w kilka dni powrócimy do Lukli na lot do Katmandu.

Widowiskowy lot z Katmandu do Lukli i z powrotem to dodatkowy atut tej wyprawy. Zobaczysz zielone pola tarasowe na wzgórzach okalających miasto, przepastne i niewyobrażalnie głębokie doliny pogórza, a ponad nimi strzeliste ośnieżone szczyty. To prawdziwa symfonia górskich pejzaży.

STYL WYPRAWY


• trasa jest zaprojektowana i sprawdzona pod kątem aklimatyzacji
• mam lokalne telefony, które działają w górach! 
• indywidualne tempo w marszu (nie ma presji, że się będzie opóźniać grupę)
• mała grupa (maks. 12 osób) Polaków z całego świata: Polska, Australia, Niemcy, USA, Kanada... Mała grupa pozwala na intymny kontakt z kulturą oraz na elastyczność
• doświadczony zespół: 
- ponad 20 trekkingów w Himalajach, kilkanaście razy w Nepalu 
- Szerpowie (porterzy) to moi przyjaciele, z którymi wędruję od lat, dobrze znają region i cały czas służą pomocą 
• oprócz aspektu fizycznego, dbam o kontakt z kulturą i z miejscowymi ludźmi

W PROGRAMIE SUMARYCZNIE

 

• Więcej niż klasyczny trekking do EBC. Dobrze znam region Everestu i wybierając przystępną dla każdego trasę pokażę Ci to, co najlepszego ma on do zaoferowania: widok na ośmiotysięczniki: Mt Everest, Lhotse, Cho Oyu, Makalu; spacer nad wysokogórskimi jeziorami m.in. malowniczym Gokyo Lake, zawędrujemy na słynny lodowiec Khumbu. Zdobędziemy szczyty Gokyo Ri (5357m) i Kala Pattar (5550m).


• Wspaniałe możliwości fotograficzne. Szczyt Mt. Everestu płonący w świetle zachodzącego bądź wschodzącego słońca, lazurowe wody górskich jezior odbijające popołudniowe promienie słoneczne, szerpańskie wioski okadzone rytualnym buddyjskim dymem, gigantyczne szczeliny lodowcowe i błękitne zamarznięte stawy... to będą epickie fotografie! A zdjęcia tych serdecznych i uśmiechniętych ludzi dodadzą ciepłego aspektu do Twojej fotograficznej relacji z podróży.


• Historyczne i wspólczesne Katmandu. 1 ½ dnia. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem i transportem: Swayambunath (świątynia małp, 2000-ce letnia stupa), Bodnath (symbol Katmandu z oczami Buddy, centrum tybetańskie), Pashupatinath (najsławniejsza hinduska świątynia), Durbar (serce Katmandu, teraz częsciowo zniszczone), Thamel (super zakupy sprzętu!). Pożegnalny obiad z całym zespołem, celebracja kulturowa. Hotel wyższgo standardu 4* z wi-fi. 


• Widokowy lot.  Przelot do Lukli i z powrotem oszczędza wiele dni marszu. Jak rownież oszczędza ok. 200 $ na specjalny „Himalayan Flight”. Lecąc z Katmandu do Lukli zobaczysz zielone pola tarasowe na wzgórzach okalających miasto, przepastne i niewyobrażalnie głębokie doliny, a ponad nimi strzeliste ośnieżone szczyty. To prawdziwa symfonia górskich pejzaży. 


• Kraina Szerpów. Namche Bazaar to stolica tych sympatycznych i przedsiębiorczych ludzi, którzy zostawią Ci co najmniej tyle wspomień co same góry! Mamy tu naszych przyjaciół i postaramy się, żeby opowiedzieli swoje historie.


• Tybetańska kultura. Malownicze szerpańskie wioski, lokalne świątynie i monastery z chórami mnichow (Tengboche, Pangboche). Konie i jaki na górskich halach, tarasy ryżowe, lasy gigantycznych rododendronów i drzewa w kwieciu. To wiosna w Himalajach! 


• Himalajskie panoramy. Nasza trasa wiedzie przez nadzwyczajnie zróżnicowane tereny. Od głębokich dolin z ryczącymi górskimi rzekami i sławnymi mostami wiszącymi, po wysokogórskie pejzaże z lodowcami i sławnymi szczytami, które znamy z nazw: Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam, Pumori, Cho Oyu i gigantyczny lodowiec Khumbu oraz ten najdłuższy Ngozumpa.  Najwyższym naszym szczytem będzie widowiskowy Kala Patar na 5550m. Wejście opcjonalne.

 

Koszt udziału to 1960 USD

 

 

Cena wlicza: 

- transport: DWA przeloty: KTM-Lukla i powrót

- wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha

- pozwolenie na trekking
- opiekę polskiego przewodnika
- wszystkie noclegi w dobrym hotelu w Katmandu 
- ekipę doświadczonych Szerpów (porterów)
- transfery lotniskowe
- realizację programu
- informację kulturową i historyczną
- obiad pożegnalny

- Dla chętnych warsztaty fotograficzne

 

Cena nie wlicza:

- lotu do Katmandu i z powrotem

- posiłków poza wymienionymi (ok. 500 $)
- kosztów wizowych ( 50 $)

- nadbagażu podczas przelotu do Lukli i z powrotem, ok. 2$/kg powyżej 10 kg
- zwyczajowych napiwków i wydatków osobistych
- ubezpieczenia
- biletów wstępu (ok. 30 $)
- wyjątkowych wydatków spowodowanych “działaniami Sił Wyższych”, na przykład obsunięcia ziemi, strajki, opóźnienie lotów.

 

Organizatorem wyjazdu jest FlyEast Nepal, zarejestrowana w Nepalu pod adresem Kamanapa-29, Katmandu, numer rejestracyjny 118066/070/071.

Jeśli chcesz otrzymać program "dzień po dniu" napisz do mnie


Udało się! Wiadomość została wysłana.

bottom of page