top of page

MOMENTY

 

Idę, ale stale patrzę i komponuję. Nawet jak jem, rozmawiam... Widzę ludzi i łapię momenty. Pełno. Trudno wybrać.  I nagle JEST! Wyłączam wszystkie inne zmysły i oddaje sie temu Nowemu Momentowi. Nic nie istnieje. Samochód mnie przejechal 3 razy i nie zauważyłam tego. Patrzę na mój Moment, jak się rozwija. Chcę go zrozumieć. Czekam. I wreszcie zaczynam naciskać spust ...

 

Okno na Mezopotamię
Okno na Mezopotamię

Mardin znajduje się w południowo-wschodniej Turcji, zaledwie 100 kilometrów od granicy z Syrią. Z jej antycznej dzielnicy rozpościera się widok na bezkresną Mezopotamię, kolebkę pierwszych cywilizacji. Zastanawiam się co ta ziemia pamięta, ile tajemnic kryje ... W ciszy mojej kontemplacji nad antykiem ważni ludzie tworzą nową historię.

press to zoom
4 tysiące kilometrów
4 tysiące kilometrów

Pociąg relacji Hangzhou - Urumqi pokonuje 4168 kilometrów i składa się w dużej mierze z wagonów sypialnych. Jak długi dystans, tak ogromne różnice pomiędzy obywatelami Chin. Ujgur, muzułmanin pochodzenia tureckiego jest rdzennym mieszkańcem Regionu Autonomicznego Sinciang-Ujgur, którego stolicą jest Urumqi. Musi wysiedzieć sporo godzin zanim dojedzie do domu.

press to zoom
Szansa
Szansa

Znają się od dzieciństwa. Mieszkają na tej samej ulicy. A zachowują się jakby wychowali się na innej szerokości geograficznej. Status, pochodzenie, czyli kasta nadal ma ogromne znaczenie w budowaniu relacji między ludźmi. Tak to już jest, że jeśli ktoś urodził się na dole drabiny społecznej, często tam pozostaje.

press to zoom
Młynarz tybetański
Młynarz tybetański

Modlący się mężczyzna codziennie rano siada na mokrej trawie w Kyanjin Gompa w Nepalu (3900 m n.p.m.) i wita wędrowów.

press to zoom
bottom of page