top of page

Lobuche East

i wysokie przełęcze

Lobuche East (6119m)
oraz wysokie przełęcze

zapytaj
(21    dni w Nepalu)

Wspinaczka na Lobuche East połączona ze wspaniałym wysokogórskim trekkingiem

w osławionym rejonie Mt. Everestu.

Jeśli marzysz, aby zobaczyć słynne ośmiotysięczniki: Mt Everest, Lhotse, Cho Oyu i Makalu, a jednocześnie lubisz mniej uczęszczane szlaki, masz bardzo dobrą kondycję, nie boisz się długich podejść, cenisz zjawiskowe pejzaże o wschodzie słońca oraz widzisz siebie na himalajskim szczycie 

- ta wyprawa jest dla Ciebie!

Region Solukhumbu, znany również jako rejon Everestu nie bez powodu stał się najczęściej wybieranym celem wędrówek w Himalajach Nepalu. Nie tylko jest domem dla najwyższego szczytu świata, ale jest niezwykle różnorodny przyrodniczo, przez co sam trekking dostarcza wielu wrażeń górskich i estetycznych. Trasa wiedzie od pól uprawnych przez lasy sosnowe, do wyżyn, gdzie rośnie już jedynie karłowaty jałowiec, a pejzaż dominują ośnieżone szczyty, lodowce i spiętrzone moreny lodowcowe. 

Zapraszam na wspinaczkę na Lobuche East i wyjątkowo malowniczy trekking!

Omijając najbardziej znaną ścieżkę prowadzącą do bazy pod Everestem powędrujemy dawnym szlakiem kupieckim na północ, w kierunku Tybetu, aby ciekawszą i bardziej ekscytującą trasą zbliżyć się do najwyższego szczytu ziemi. Zatrzymamy się w wiosce Thame, skąd pochodzi słynny Apa Sherpa, człowiek, który 21 razy stanął na szczycie Mt. Everestu. Stamtąd wspinaczka wiedzie szlakiem 3 przełęczy (przejdziemy przez 2) rozpoczynając od Renjo La (5360m) i prowadzi do zjawiskowego jeziora Gokyo, położonego u stóp ośmiotysięcznika Cho Oyu, a następnie kontynuuje na przełęcz Cho La (5420m) i schodzi lodowcem w kierunku głównej nitki popularnego szlaku. Ale my udamy się bezpośrednio do bazy pod Lobuche East (6119m). Przeprawa przez dwie przełęcze będzie doskonałą aklimatyzacją i sprawdzianem przed atakiem szczytowym na sześciotysięcznik. Ze wierzchołka Lobuche East rozciąga się fantastyczna panorama na najwyższe szczyty. Jak na wyciągnięcie ręki będzie Mt. Everest, Lhotse, piękna Ama Dablam, Pumori, z lotu ptaka zobaczymy słynny lodowiec Khumbu. 


Wspinaczka na Lobuche East i trekking przez wysokie przełęcze to crème de la crème Himalajskich wędrówek. 

Ciekawe przyrodniczo doliny z niezapomnianymi pejzażami i widokiem na najwyższe szczyty świata oraz emocje towarzyszące wysokogórskiej wspinaczce to niezaprzeczalne atuty wyprawy. 

Doświadczanie życia wibrującego kulturą osławionych Szerpów to przeżycie, które przez lata będzie się wspominać z dużym uśmiechem i ciepłem w sercu.


Widowiskowy lot z Katmandu do Lukli i z powrotem to dopełni wyprawę. Zobaczysz zielone pola tarasowe na wzgórzach okalających miasto, przepastne i niewyobrażalnie głębokie doliny pogórza, a ponad nimi strzeliste ośnieżone szczyty. To prawdziwa symfonia górskich pejzaży.

STYL WYPRAWY


• trasa jest zaprojektowana i sprawdzona pod kątem aklimatyzacji
• mam lokalne telefony, które działają w górach! 
• mała grupa pozwala na intymny kontakt z kulturą oraz na elastyczność
• doświadczony zespół: 
- ponad 20 trekkingów w Himalajach, kilkanaście razy w Nepalu 
- Szerpowie (porterzy) to moi przyjaciele, z którymi wędruję od lat, dobrze znają region i cały czas służą pomocą 

- doświadczeni przewodnicy podczas wspinaczki na Lobuche East zadbają o bezpieczeństwo
• oprócz aspektu fizycznego, dbam o kontakt z kulturą i z miejscowymi ludźmi

W PROGRAMIE SUMARYCZNIE

 

• Więcej niż klasyczny trekking. Dobrze znam region Everestu i projektując trasę dbam również o to, aby była ona ciekawa widokowo i ekscytująca pod kątem górskich wyzwań. Widok na ośmiotysięczniki: Mt Everest, Lhotse, Cho Oyu, Makalu; spacer nad wysokogórskimi jeziorami m.in. malowniczym Gokyo Lake, przejście przez lodowiec Ngozumpa, najdłuższy w Nepalu, wejście na szczyt Gokyo Ri oraz przekroczenie 2 wysokich przełęczy to spełnienie marzeń wielu wielbicieli wysokogórskich przygód.


• Wspaniałe możliwości fotograficzne. Szczyt Mt. Everestu płonący w świetle zachodzącego bądź wschodzącego słońca, lazurowe wody górskich jezior odbijające popołudniowe promienie słoneczne, gigantyczne szczeliny lodowcowe i błękitne zamarznięte stawy... to będą epickie fotografie! A zdjęcia tych serdecznych i uśmiechniętych ludzi dodadzą ciepłego aspektu do Twojej fotograficznej relacji z podróży.


• Historyczne i współczesne Katmandu. 1 ½ dnia. Całodzienna wycieczka z przewodnikiem i transportem: Swayambunath (świątynia małp, 2000-ce letnia stupa), Bodnath (symbol Katmandu z oczami Buddy, centrum tybetańskie), Pashupatinath (najsławniejsza hinduska świątynia), Durbar (serce Katmandu, teraz częściowo zniszczone), Thamel (kolorowa turystyczna dzielnica). Pożegnalny obiad z całym zespołem, celebracja kulturowa. Dobry hotel z wi-fi. 


• Widokowy lot.  Przelot do Lukli i z powrotem oszczędza wiele dni marszu. Lecąc z Katmandu do Lukli zobaczysz zielone pola tarasowe na wzgórzach okalających miasto, przepastne i niewyobrażalnie głębokie doliny, a ponad nimi strzeliste ośnieżone szczyty. To prawdziwa symfonia górskich pejzaży. 


• Kraina Szerpów. Namche Bazaar to stolica sympatycznych i przedsiębiorczych ludzi, zamieszkujących rejon Everestu,którzy zostawią Ci co najmniej tyle wspomień co same góry! Mam tu przyjaciół i postaram się, żeby opowiedzieli swoje historie.


• Tybetańska kultura. Malownicze szerpańskie wioski, lokalne świątynie i monastyry z chórami mnichow (Tengboche, Pangboche). Konie i jaki na górskich halach, lasy gigantycznych rododendronów i himalajskich sosen.


• Himalajskie panoramy. Nasza trasa wiedzie przez nadzwyczajnie zróżnicowane tereny. Od głębokich dolin z ryczącymi górskimi rzekami i sławnymi mostami wiszącymi, po wysokogórskie pejzaże z lodowcami i sławnymi szczytami, które znamy z nazw: Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam, Pumori, Cho Oyu i gigantyczny lodowiec Khumbu oraz ten najdłuższy Ngozumpa.  Najwyższym naszym szczytem będzie Lobuche 6119m, ska rozpościera się fenomenalna panorama na wierzchołki najwyższych gór. 

Koszt udziału to 2980    USD

 

Cena wlicza: 

- transport: DWA przeloty: KTM-Lukla i powrót

- wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha

- pozwolenie na trekking / opłatę za wejście do regionu Khumbu
- opiekę polskiego przewodnika
- wszystkie noclegi, w KTM hotel 
- ekipę doświadczonych Szerpów (porterów)
- transfery lotniskowe

- transport w Katmandu
- realizację programu
- informację kulturową i historyczną
- obiad pożegnalny

Podczas wspinaczki na Lobuche East
-  pozwolenie na wspinaczkę
-  opieka nepalskiego przewodnika podczas wspinaczki (Szerpy)
-  obsługa bazy, namiotów i wyżywienie
-  podstawowy sprzęt wspinaczkowy (m.in. uprząż, raki, ósemka, jumar) 

- Dla chętnych warsztaty fotograficzne

 

 

Cena nie wlicza:

- lotu do Katmandu i z powrotem

- posiłków poza wymienionymi (ok. 700 $)
- kosztów wizowych ( 50 $)
- zwyczajowych napiwków i wydatków osobistych
- ubezpieczenia
- biletów wstępu (ok. 30 $)
- wyjątkowych wydatków spowodowanych “działaniami Sił Wyższych”, na przykład obsunięcia ziemi, strajki, opóźnienie lotów.

Organizatorem wyjazdu jest Papaya Travel Club, zarejestrowana w Nepalu pod adresem Kamanapa-29, Katmandu, Bagmati, numer rejestracyjny 118067.

 

Jeśli chcesz otrzymać program "dzień po dniu" napisz do mnie

bottom of page