top of page
_MJO0905-2.jpg

Mt. Everest 

trekking do EBC

Everest Base Camp 

26 MAR -  09  KWIE    2022 r.
(15   dni w Nepalu)

Trekking do bazy pod Mt. Everestem w Nepalu

15 dni w Nepalu to możliwie najkrótszy czas jaki wystarczy aby zajrzeć do bazy pod Mt. Everestem

i móc podziwiać najwyższy szczyt świata z bliska, wdrapując się na wzniesienie Kala Pattar (5600m n.p.m.).


Trekking z Namgelem Sherpą do EBC to propozycja dla osób, które

  • mają niewiele czasu, a chcą zobaczyć Mt. Everest (8848.89m) i piękną dolinę Khumbu,

  • dbają o wygodę i nie chcą zajmować się lub przejmować formalnościami, ani martwić się o zmieniające się regulacje wjazdowe (tym zajmuję się osobiście)

  • cenią sobie kulturę osobistą i chcą jak najwięcej dowiedzieć się o kulturze Szerpów (to wszystko gwarantuje Namgel)

  • chcą być zaopiekowane, dla których ważne jest bezpieczeństwo w wysokich górach.Trekking do bazy pod Mt. Everestem prowadzi Namgel Sherpa, licencjonowany przewodnik z wieloletnim doświadczeniem w pracy z polskimi grupami. Namgel wie, gdzie są najlepsze "momo" (pierogi tybetańskie) w Namche Bazaar, wie, gdzie jest idealne miejsce do aklimatyzacji, zna buddyjskie mantry i wie czego ludziom na wysokości najbardziej potrzeba :-) 

A o  wszelkie formalności dbam osobiście.

Koszt udziału to $ 1420 USD

Cena wlicza: 


- transport: DWA przeloty: KTM-Lukla i powrót
- wstęp do Parku Narodowego Sagarmatha
- pozwolenie na trekking

- ciepłe posiłki podczas trekkingu
- noclegi w KTM 
- ekipę doświadczonych Szerpów (porterów)
- transfery lotniskowe
- realizację programu
- informację kulturową i historyczną
 

Cena nie wlicza:


- lotu do Katmandu i z powrotem
- posiłków w Katmandu 
- kosztów wizowych ( 30 $ - na 15 dni)
- nadbagażu podczas przelotu do Lukli i z powrotem, ok. 2$/kg powyżej 10 kg
- zwyczajowych napiwków dla przewodnika i portera i wydatków osobistych
- ubezpieczenia podróżnego
- wyjątkowych wydatków spowodowanych “działaniami Sił Wyższych”, na przykład obsunięcia ziemi, strajki, opóźnienie lotów.

 

Zwiedzanie Katmandu nie jest ujęte w programie

IMG_5974.JPG

Zapraszamy na trekking do Bazy pod Mt. Everestem!

Region Everestu z wielu powodów jest najbardziej popularną destynacją w Nepalu. Program, który proponuję to klasyczny trekking do bazy pod Everestem (Everest Base Camp - EBC). Trasa wiedzie znanymi himalajskimi wioskami. Do zawieszonej Namche Bazaar prowadzi wijąca się wzdłuż rzeki Dudh Kosi, bogata w roślinność ścieżka, powyżej Namche rozciąga się wspaniała panorama na ośnieżone himalajskie szczyty: na Mt. Everest i Lhotse oraz na piękną sylwetkę sześciotysięcznika AmaDablam. 


Wszystkie noclegi są wybrane przeze mnie i znajdują się w autentycznych szerpańskich wioskach (które oczywiście zostały rozbudowane o infrastrukturę ułatwiającą i uprzyjemniającą wędrówkę turystom). z Dingboche jak na dłoni prezentuje się południowa ściana Lhotse, na której zginął Jerzy Kukuczka, z Lobuche podziwiać można wyjątkowy zachód słońca na poszarpanej grani Nuptse, a samo dojście do Gorakshep, przejście przez gruzy lodowca oraz widok na lodowiec Khumbu jest niesamowitym przeżyciem. Ukoronowaniem jest wizyta w bazie pod Mt. Everestem i wędrówka w otoczeniu skał i lodu, a także wędrówka na Kala Pattar, gdzie, można powiedzieć, „twarzą w twarz” stoi się z najwyższą górą na świecie: Mt. Everestem.

STYL WYPRAWY

• Trasa zaprojektowana i sprawdzona pod kątem aklimatyzacji


• Z nepalskim przewodnikiem, który zna region jak własną kieszeń ; -), mającym dobrą znajomość j. angielskiego, od 6 lat pracującym z Polakami 


• Indywidualne tempo w marszu (nie ma presji, że się będzie opóźniać grupę)


• Mała grupa (maksymalnie do 10 osób), która pozwala na intymny kontakt z kulturą oraz na elastyczność


• Doświadczony zespół, Szerpowie (porterzy) dobrze znają region, a często z niego pochodzą. Ciągła asysta na treku.

 
• Oprócz aspektu fizycznego, kontakt z kulturą i z miejscowymi ludźmi. Żaden trekking nie jest taki sam

W PROGRAMIE SUMARYCZNIE

• Klasyczny trekking do EBC. Dobrze znam region Everestu i wielokrotnie w nim wędrowałam, nie raz pomieszkiwałam. Wiem, na co warto zwrócić uwagę, gdzie zajrzeć, o czym opowiedzieć. Tę wiedzę przekazałam Namgelowi, z którym od lat podróżuję, z którym wielokrotnie mamy na te same pomysły, znajdujemy podobne rozwiązania. Dlatego ufam jemu w 100%. Podczas wędrówki zobaczysz ośmiotysięczniki: Mt Everest, Lhotse, a także słynny lodowiec Khumbu. Zdobędziesz Kala Pattar (5600m), gdzie staniesz „twarzą w twarz” z najwyższym szczytem świata.


• Wspaniałe możliwości fotograficzne. Szczyt Mt. Everestu płonący w świetle zachodzącego słońca lub o poranku, olbrzymia południowa ściana Lhotse, niezwykle urokliwa sylwetka sześciotysięcznika Ama Dablam, czy ostra grań Thamserku „wiszącego” nad Namche Bazaar to obrazy, które warto uwiecznić. Fotografie serdecznych i uśmiechniętych ludzi z pewnością dodadzą ciepłego aspektu do fotograficznej relacji z podróży


• Szerpańskie wioski. Khumbu to wyjątkowo położona kraina, niezwykle malownicza, ale też ciekawa kulturowo. Stąd pochodzi słynny z wpisu do Księgi Rekordów Guinessa Apa Sherpa (jako pierwszy 21 razy na szczycie Mt. Everestu), tu dzieciństwo i czas dorastania spędził Tenzing Norgay Sherpa, człowiek, który jako pierwszy postawił stopę na najwyższym szczycie świata. 


• Tybetańska kultura. Khumbu, a dokładniej Sher Khumbu to miejsce święte, wybrane dla wyznawców buddyzmu tybetańskiego, tak zwany Beyul. Podczas trekkingu poznasz szerpańskie tradycje, posmakujesz lokalnych potraw. Ponadto po drodze odwiedzisz malownicze szerpijskie wioski, lokalne świątynie i monastery z chórami mnichów (Tengboche, Pangboche). Ścieżki są zdobione kamieniami „mani”, na których tybetańskimi znakami wypisane zostały mantry, a na skrzyżowaniach czy przełęczach znajdują się stupy i kolorowe flagi modlitewne. Jaki na górskich halach, lasy gigantycznych rododendronów i drzewa w kwieciu dodadzą kolorytu. To wiosna w Himalajach! 


• Widokowy lot.  Przelot do Lukli i z powrotem oszczędza wiele dni marszu. Lecąc z Katmandu do Lukli zobaczysz zielone pola tarasowe na wzgórzach okalających stolicę Nepalu, przepastne i niewyobrażalnie głębokie doliny, a ponad nimi strzeliste ośnieżone szczyty. To prawdziwa symfonia górskich pejzaży. 


• Himalajskie panoramy. Trasa wiedzie przez nadzwyczajnie zróżnicowane tereny. Od głębokich dolin z ryczącymi górskimi rzekami i sławnymi mostami wiszącymi, po wysokogórskie pejzaże z lodowcami i sławnymi szczytami, które zna się z nazw: Mt. Everest, Lhotse, Nuptse, Ama Dablam, Pumori i gigantyczny lodowiec Khumbu.  Najwyższym szczytem na którym postawisz stopę będzie widowiskowy Kala Patar na 5550m. 

Jeśli chcesz otrzymać program "dzień po dniu", jeśli chcesz się zapisać

Organizatorem wyjazdu jest Papaya Travel Club, zarejestrowana w Nepalu pod adresem Kamanapa-29, Katmandu, Bagmati, numer rejestracyjny 118067.​​

bottom of page