MAGDA JOŃCZYK

Podróżuję, fotografuję, wędruję w wysokich górach. 

W górach mam szybsze tętno i więcej energi życiowej. Tam zapominam o rzeczywistości i tworzę własny świat: łapię obrazy, kolory, chwytam chwile. Dlatego regularnie jeżdżę w Himalaje. Powrót stamtąd daje mi nową perspektywę na tę porzuconą rzeczywistość. W 2014 roku stanęłam na szczycie Island Peak (6168m), w 2017 roku weszłam na Lobuche East (6145m). 
Prowadzę trekkingi m.in. w Nepalu, w Małym Tybecie i w Birmie. 

W fotografii najbardziej pociąga mnie możliwość zatrzymania ulotnej chwili. Lubię przyglądać się życiu i ludziom. Lubię być blisko. Staram się pokazywać piękno dnia codziennego. Za fotoreportaż z Kaszgaru (Sinciang, Chiny) otrzymałam pierwszą nagrodę w konkursie fotograficznym HumanDOC Świat Różnorodnych Szerokości.

 

Od 2010 roku przemierzam Himalaje w Nepalu, wędrowałam w Małym Tybecie, w Himalajach Garhwalu, w Sikkimie, w Tybecie, w Karakorum. Mam za sobą marsze w górach skalistych Kanady, w Pirenejach, Alpach, Dolomitach, Tatrach, na Kaukazie. W 2009 roku stanęłam na Toubkalu (4167m) najwyższy szczyt Atlasu. 

Najczęściej podróżuje w Azji (Indie, Chiny, Laos, Birma, Sri Lanka, Kambodża, Filipiny, Indonezja, Gruzja, Turcja) i zawsze znajduję sposób, aby powędrować w terenie górzystym.

Zakochałam się w niedostępności wysokich gór, w przestrzeni, prostocie życia i nade wszystko w serdeczności ludzi mieszkających na wyżynach. Himalaje nauczyły mnie pokory, cierpliwości i szacunku do człowieka.

Moje fotografie, okraszone opowieściami, pokazuję podczas spotkań, prezentacji, prelekcji.

​​

Magda Jończyk Photography

Zobacz również

  • Facebook Czyste

Papaya Travel Club na Facebook-u

W mediach między innymi:

 

  • Fotografka z Gdańska, która nie boi się dalekich podróży (wywiad)

http://rozrywka.trojmiasto.pl/Magda-Jonczyk-czyli-kobieta-w-dalekiej-podrozy-Fotografka-z-Gdanska-ktora-n109384.html?strona=1#opinie

 

 

  • Magda Jończyk - kobieta w podróży (audycja radiowa)

 

https://radiogdansk.pl/audycje-rg/kawalek-swiata-i-herbata/item/34682-a-moze-rzucic-to-wszystko-w-diably-i-pojechac-w-himalaje-magda-jonczyk-kobieta-w-podrozy

 

  • Magda Jończyk - Wieżowce rosną w oazach Jedwabnego Szlaku (audycja radiowa)

http://radiogdansk.pl/audycje-rg/kawalek-swiata-i-herbata/item/14765-magda-jonczyk-wiezowce-rosna-w-oazach-jedwabnego-szlaku

  • Himalaje to stan umysłu  /Festiwal podróżniczo-reporterski Wachlarz 2018

Udało się! Wiadomość dotarła.